OPŁATY DROGOWE NA SŁOWACJI – eMytoSK (SkyToll)
ZMPD posiada w ofercie usługę rozliczenia opłat drogowych na terenie Słowacji w systemie eMytoSK. Zrzeszenie oferuje indywidualnie dopasowaną Umowę w trybie odroczonej płatności (Post Pay). Najważniejsze zalety naszej Umowy:
- gwarancja bezpieczeństwa;
- szybka i bezbłędna rejestracja;
- brak opłaty aktywacyjnej;
- brak opłaty za rejestrację konta;
- brak opłat za wystawienie faktury;
- brak opłat za zmianę numerów rejestracyjnych pojazdu na urządzeniu OBU;
- brak konieczności ciągłego monitorowania salda;
- elastyczny system fakturowania;
- konkurencyjne warunki prowizyjne.
Istnieje możliwość podpisania Umowy na odroczoną płatność (poprzez fakturowanie 2 razy w miesiącu). Umowę można podpisać na dwa sposoby:
- na miejscu, w siedzibie ZMPD z odbiorem urządzeń od ręki;
- zdalnie, poprzez wysyłkę podpisanej Umowy kurierem do ZMPD – po otrzymaniu Umowy następuje wysyłka urządzeń kurierem 24h.
W celu uzyskania oferty szczegółowej prosimy o wypełnienie formularza na dole strony.
NAZWA SYSTEMU I OPERATOR |
Nazwa systemu: eMyto;
Operator: SkyToll:
OD KIEDY DZIAŁA SYSTEM |
System eMyto SK został uruchomiony w 1 stycznia 2010 roku.
SPOSÓB POBIERANIA OPŁAT DROGOWYCH I JAKIE POJAZDY OBEJMUJE |
|
|
|
|
![]() ![]() |
![]() ![]() |
Link do pojazdów zwolnionych z opłat drogowych: TUTAJ.
STAWKI OPŁAT |
Taryfa w systemie eMyto jest zależna od kilku parametrów:
- Dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu lub łącznej dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów (np. pojazd z przyczepą);
- Długości przejechanego odcinka płatnej drogi;
- Klasy Emisji spalin EURO,
Link do cennika winiet eZnamka: TUTAJ.
Link do cennika w systemie eMyto: TUTAJ.
KALKULATOR OPŁAT DROGOWYCH |
- Kalkulator opłat drogowych dla pojazdów których maksymalna dopuszczalna techniczna masa całkowita (pole F1 w dowodzie) jest większa niż 3,5 tony: TUTAJ.
URZĄDZENIA DO POBORU OPŁAT DROGOWYCH |
ZMPD jako oficjalny partner firmy Toll4Europe oferuje interoperacyjne urządzenie ZMPDbox, które wnosi elektronicznie opłaty drogowe na terenie całej Europy. Urządzenie jest dostarczane kurierem (24h) bezpośrednio na adres klienta. Możliwy jest również odbiór osobisty w siedzibie ZMPD lub w ustalonym wspólnie z handlowcem punkcie na terenie Polski.
Podczas podróżowania po terenie Słowacji konieczna jest kontrola urządzenia OBU podczas przejazdu pod bramkami. Należy zwracać uwagę na ustawione parametry urządzenia:
- Klasa emisji spalin pojazdu;
- Dopuszczalna masa całkowita pojazdu lub łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (np. pojazd z przyczepą).
CENA URZĄDZENIA DO POBORU OPŁAT |
- Urządzenie ZMPDbox jest wydawane bezpłatnie, nie ma opłaty aktywacyjnej. Należy uiszczać jedynie miesięczną opłatę abonamentową.
- Urządzenie SkyToll jest własnością użytkownika systemu, który udostępni ją użytkownikowi pojazdu na podstawie umowy o zapożyczenie jednostki pokładowej. Po zawarciu umowy o zapożyczenie jednostki pokładowej operator systemu przekaże jednostkę pokładową oraz jej akcesoria użytkownikowi pojazdu lub jego pełnomocnikowi w punkcie obsługi klienta bądź też za pośrednictwem kuriera, przy czym ostatnia opcja podlega opłacie według aktualnego cennika opłat. OBU SkyToll można otrzymać w jednym z punktów kontaktowych na Słowacji oraz przy jej granicach.
MAPA PUNKTÓW SPRZEDAŻY |
Link do mapy punktów sprzedaży: TUTAJ.
MAPA ODCINKÓW PŁATNYCH |
Link do mapy odcinków płatnych: TUTAJ
KONTROLA OPŁAT ORAZ KARY |
Kontrola jest przeprowadzana na dwa sposoby:
- Za pomocą kamer kontrolnych (tzw. kontrola statyczna) umieszczonych nad drogami lub przenośnych urządzeń kontrolnych, które regularnie zmieniają swoje miejsce. Monitorują one prawidłowe uiszczanie opłat drogowych bez zakłócania płynności ruchu.
- Przez pracowników administratora poboru opłat oraz osoby upoważnione (tzw. kontrola dynamiczna). Polega na wyszukiwaniu i zatrzymywaniu pojazdów, co do których na podstawie informacji z centralnego systemu informacyjnego i z systemu kontroli poboru opłat drogowych, prowadzonych przez administratora systemu, zachodzi podejrzenie popełnienie wykroczenia związanego z opłatą drogową, tzw. incydent opłaty drogowej. Oprócz zamierzonego wyszukiwania mobilne jednostki słowackiej Inspekcji Transportu Drogowego wykonują także wyrywkowe kontrole pojazdów objętych obowiązkiem uiszczenia opłaty drogowej.
Wyróżniamy następujące rodzaje wykroczeń:
- korzystanie z wyznaczonych odcinków dróg bez uiszczenia opłaty drogowej;
- odmowa uiszczenia opłaty drogowej po wezwaniu ze strony osób uprawnionych do kontroli na miejscu podczas kontroli;
- korzystanie z wyznaczonych odcinków dróg z zerową stawką opłaty drogowej lub brak w pojeździe jednostki pokładowej;
- obchodzenie się w sposób nieuprawniony z jednostką pokładową lub ingerowanie jej pracę;
- używanie w pojeździe jednostki pokładowej niezgodnie z postanowieniami § 9 ust. 2 lit. a) a b) ustawy o poborze opłaty drogowe;
- wprowadzenie do jednostki pokładowej nieprawidłowych i niepełnych danych technicznych dotyczących pojazdu niezbędnych do wyliczenia opłaty drogowej i jej rozliczenia, w wyniku czego powstanie niedopłata w opłacie drogowej;
- podanie niewłaściwych lub niepełnych danych do wyliczenia opłaty drogowej w sposób zastępczy według postanowień § 6 ustawy o poborze opłaty drogowej;
- nie przedłożenie na wezwanie funkcjonariusza policji: 1. dokumentu dotyczącego pojazdu , na podstawie którego można stwierdzić albo sprawdzić dane techniczne pojazdu lub 2. potwierdzenia o uiszczeniu opłaty drogowej według postanowień § 6 ust. 7 ustawy o poborze opłaty drogowej,
- nie udostępnienie danych z jednostki pokładowej funkcjonariuszowi policji lub osobie upoważnionej do wykonania kontroli,
- nie powiadomienie o zmianie zarejestrowanych danych według postanowień § 9 ust. 2 lit. c) ustawy o poborze opłaty drogowej,
- bezprawne wydanie, zmiena lub sfałszowanie dokumentu wydanego w celu oceny zgodności, oceny stosowności lub w celu kontroli oceny według postanowień § 22 ustawy o poborze opłaty drogowej.
ZAPŁATA WSTECZ |
Jeżeli urządzenie do poboru opłat w trakcie podróż po terenie Słowacji przestało działać, wyłączyło się lub działa nieprawidłowo, to niemożliwe jest uregulowanie jej wstecz. W przypadku nieuiszczenia opłaty drogowej (np. nieprawidłowy montaż na szybie, zablokowane urządzenie, urządzenie niepodłączone do zasilania) lub częściowego uiszczenia opłaty drogowej (błędnie ustawiona liczba osi lub parametry taryfy) należy:
- zaparkować pojazd na najbliższym miejscu, w którym można się bezpiecznie zatrzymać;
- zadzwonić na infolinię +421 2 35 111 11 i zgłosić operatorowi systemu awarię lub uszkodzenie jednostki pokładowej;
- w celach identyfikacyjnych kierowca pojazdu będzie musiał przekazać operatorowi swoje imię i nazwisko lub nazwę handlową i nazwisko użytkownika pojazdu, numer rejestracyjny pojazdu oraz poda orientacyjną pozycję pojazdu.
- operator systemu przekaże kierowcy pojazdu numer zgłoszenia, pozwalający kontynuować jazdę do najbliższego punktu kontaktowego lub dystrybucyjnego w celu odebrania zastępczego urządzenia.
ODWOŁANIA OD MANDATÓW |
Odwołanie od nałożonych w Słowacji mandatów powinno być zawsze wysyłane na adres organu, który go wystawił. Odwołanie powinno zawsze zawierać dowód na uiszczenie opłaty drogowej lub uzasadnienie, z jakiego powodu opłata za autostradę czy drogę federalną nie została uiszczona.
STRONA WWW OPERATORA |
Link do strony www operatora: TUTAJ.
KONTAKT MAILOWY DO OPERATORA |
Kontakt mailowy do operatora: info@emyto.sk
KONTAKT TELEFONICZNY DO OPERATORA |
- Podstawowy numer telefonu: +421 2 35 111 11. Telefoniczna infolinia klienta świadczy usługi NONSTOP. Po sprawdzeniu osoby telefonującej udzielą również informacji dotyczących szczegółów rozliczenia lub wypisów transakcji naliczania opłaty drogowej. Operatorzy udzielają informacji NONSTOP w języku słowackim, angielskim i niemieckim, natomiast w języku rosyjskim, polskim i węgierskim w czasie od godz. 06:00 do 22:00.
FURMULARZ KONTAKTOWY |
Aby uzyskać ofertę szczegółową wypełnij poniższy formularz kontaktowy i zaznacz usługi które Cię interesują.
|