Od lipca 2013 roku na Węgrzech działa elektroniczny system poboru opłat drogowych HU-GO, który umożliwia uiszczanie opłat drogowych na dwa sposoby: bez rejestracji – poprzez zakup biletu na przejechanie konkretnego odcinka lub poprzez rejestrację – w systemie przedpłaconym.

Korzystanie z opcji bez konieczność rejestracji jest praktykowane przy bardzo rzadkim korzystaniu z płatnych dróg. Opcja ta uniemożliwia korzystanie z licznych udogodnień, które są dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników systemu HU-GO. ZMPD w Polsce wychodzi naprzeciw przewoźnikom, oferując bezpłatną pomoc przy rejestracji urządzeń w węgierskim systemie opłat, a także możliwość zwrotu podatku VAT za uiszczone opłaty drogowe. Warto podkreślić, że stawka węgierskiego podatku VAT wynosi 27 proc. i jest największa w całej Unii Europejskiej. Szybka kalkulacja pozwala stwierdzić, że wydając ok. 100 euro miesięcznie na opłaty w systemie HU-GO, koszt urządzenia zwróci się po 4 miesiącach. W sklepie ZMPD urządzenie OBU EASY kosztuje 410 zł netto, a przy zamówieniu powyżej 11 sztuk – 395 zł netto za sztukę.

Producent WEBBASE OBU EASY daje użytkownikowi wiele udogodnień, a co najważniejsze, zwalnia z konieczności szczegółowego planowania trasy. Dział techniczny zapewnia całodobowe wsparcie użytkownikom systemu HU-GO. Klienci mają łatwy dostęp do faktur, które są dostępne online z panelu obsługi klienta, a także możliwość doładowania konta w dogodny dla siebie sposób. Mogą dokonać płatności online, przelewem lub w wyznaczonych punktach obsługi klienta. Gwarancją bezpieczeństwa zarejestrowanych użytkowników systemu HU-GO jest także bezpłatny dostęp do usługi ostrzegającej o mandacie, która informuje o niskim stanie konta oraz błędnych rejestracjach. Producent daje 24 miesiące gwarancji na urządzenie i możliwość bezpłatnego przedłużenia abonamentu po tym okresie. Wybierasz się na Węgry? Zaopatrz się w urządzenie do poboru opłat HU-GO.

Przetestuj ZMPDplaner – najnowsze narzędzie do planowania tras. Darmowa wersja testowa jest dostępna na: www.zmpdplaner.pl.

 

Formularz

Zadaj pytanie?

Powiedz nam co Cię interesuje i w czym możemy pomóc?

Opłaty drogowe w krajach:

Usługi dodatkowe:

*pole obowiązkowe